ELXZ100ELL102MJ16S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1000uF 10X16
product image
ELXZ100ELL102MJ16S Picture
SeekIC No. : 00711248 Detail
ELXZ100ELL102MJ16S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1000uF 10X16
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ100ELL102MJ16S
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 10 mm Dia. x 16 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Dimensions : 10 mm Dia. x 16 mm L
Capacitance : 1000 uF