ELXZ100ELL102MH20D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1000uF 8X20
product image
ELXZ100ELL102MH20D Picture
SeekIC No. : 00712988 Detail
ELXZ100ELL102MH20D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 1000uF 8X20
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ100ELL102MH20D
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 8 mm Dia. x 20 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 1000 uF
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 8 mm Dia. x 20 mm L