ELXZ100ELL103ML40S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 10000uF 16X40
product image
ELXZ100ELL103ML40S Picture
SeekIC No. : 00721393 Detail
ELXZ100ELL103ML40S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 10000uF 16X40
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ100ELL103ML40S
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.01 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 40 mm L
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Product : Low Impedance Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 0.01 Farad
Dimensions : 16 mm Dia. x 40 mm L