ELXZ100ELL103MM35S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 10000uF 18X35
product image
ELXZ100ELL103MM35S Picture
SeekIC No. : 00723373 Detail
ELXZ100ELL103MM35S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 10volts 10000uF 18X35
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ100ELL103MM35S
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.01 Farad Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 18 mm Dia. x 35 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Voltage Rating : 10 Volts
Capacitance : 0.01 Farad
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 18 mm Dia. x 35 mm L