ELXZ350ELL221MH15D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 35volts 220uF 8X15
product image
ELXZ350ELL221MH15D Picture
SeekIC No. : 00712612 Detail
ELXZ350ELL221MH15D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 35volts 220uF 8X15
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ELXZ350ELL221MH15D
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L
Product : High Temp Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 35 Volts
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 220 uF
Product : High Temp Electrolytic Capacitors
Dimensions : 8 mm Dia. x 15 mm L