ESMG100ELL153MMP1S
CAP ALUM 15000UF 10V 20% RADIAL
product image
ESMG100ELL153MMP1S Picture
SeekIC No. : 002920257 Detail
ESMG100ELL153MMP1S: CAP ALUM 15000UF 10V 20% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMG100ELL153MMP1S
Quick Details
Series: SMG Manufacturer: United Chemi-Con
Capacitance: 15000µF Voltage Rating: 10V
Dimensions : 196 mm L x 12.5 mm W Tolerance: ±20%
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Features: General Purpose Ripple Current: 3.08A
ESR (Equivalent Series Resistance): - Impedance: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm) Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm)
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm) Surface Mount Land Size: -
Description
Tolerance: ±20%
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Surface Mount Land Size: -
Voltage Rating: 10V
Packaging: Bulk
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max): 1.398" (35.50mm)
Capacitance: 15000µF
Ripple Current: 3.08A