ESMH101VNN562MA45T
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 100volts
product image
ESMH101VNN562MA45T Picture
SeekIC No. : 00759948 Detail
ESMH101VNN562MA45T: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 5600uF 100volts
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMH101VNN562MA45T
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 5600 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts ESR : 0.044 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Series : SMH
Diameter : 35 mm (1.38 in) Length : 45 mm (1.77 in)
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in) Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Diameter : 35 mm (1.38 in)
Length : 45 mm (1.77 in)
Voltage Rating : 100 Volts
Series : SMH
Capacitance : 5600 uF
ESR : 0.044 Ohms