FBMH4525HM102NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1810 1000OHMS 30%
product image
FBMH4525HM102NT Picture
SeekIC No. : 001109208 Detail
FBMH4525HM102NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1810 1000OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH4525HM102NT
Quick Details
Impedance : 1 KOhms Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1810 (4525 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Impedance : 1 KOhms
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Maximum DC Current : 3 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH4525HM102NT
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance1K Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)60.00 mOhm Max