FBMH4532HM681-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1812 680OHMS 25%
product image
FBMH4532HM681-T Picture
SeekIC No. : 001109024 Detail
FBMH4532HM681-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1812 680OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH4532HM681-T
Quick Details
Impedance : 680 Ohms Maximum DC Current : 4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.028 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 4 Amps
Impedance : 680 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.028 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH4532HM681-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating4A
Frequency100MHz
Impedance680 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)28.00 mOhm Max