FDI030N06
MOSFET NCH 60V 3.0Mohm
product image
FDI030N06 Picture
SeekIC No. : 00152527 Detail
FDI030N06: MOSFET NCH 60V 3.0Mohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FDI030N06
Mfg:
Fairchild Semiconductor
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Continuous Drain Current : 193 A Resistance Drain-Source RDS (on) : 2.6 m Ohms at 10 V
Configuration : Single Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Tube
Description
Gate-Source Breakdown Voltage :
Mounting Style :
Package / Case :
Transistor Polarity : N-Channel
Configuration : Single
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Tube
Drain-Source Breakdown Voltage : 60 V
Continuous Drain Current : 193 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 2.6 m Ohms at 10 V