FGPF50N33BTTU
IGBT Transistors 330V, 50A PDP
product image
FGPF50N33BTTU Picture
SeekIC No. : 00142317 Detail
FGPF50N33BTTU: IGBT Transistors 330V, 50A PDP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGPF50N33BTTU
Mfg:
Fairchild Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V