FGPF70N33BTTU
IGBT Transistors N-Ch/ 70A 330V PDP
product image
FGPF70N33BTTU Picture
SeekIC No. : 00142709 Detail
FGPF70N33BTTU: IGBT Transistors N-Ch/ 70A 330V PDP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGPF70N33BTTU
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V