GLCR2012T1R0M-HC
Power Inductors 1.0uH 20%
product image
GLCR2012T1R0M-HC Picture
SeekIC No. : 001175927 Detail
GLCR2012T1R0M-HC: Power Inductors 1.0uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T1R0M-HC
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 900 mAmps Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 1 uH
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Current : 900 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T1R0M-HC
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±20%
Package / Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 490mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)90.00 mOhm Max