GLCR2012T101M-HC
Power Inductors 100uH 20%
product image
GLCR2012T101M-HC Picture
SeekIC No. : 001181165 Detail
GLCR2012T101M-HC: Power Inductors 100uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T101M-HC
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 130 mAmps Maximum DC Resistance : 4.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 4.5 Ohms
Maximum DC Current : 130 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T101M-HC
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance100H
Tolerance±20%
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 40mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)4.500 Ohm Max