GLCR2012T220M-HC
Power Inductors 22uH 20%
product image
GLCR2012T220M-HC Picture
SeekIC No. : 001175270 Detail
GLCR2012T220M-HC: Power Inductors 22uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T220M-HC
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 250 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Inductance : 22 uH
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Current : 250 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T220M-HC
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 105mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max