GLCR2012T470M-HC
Power Inductors 47uH 20%
product image
GLCR2012T470M-HC Picture
SeekIC No. : 001185037 Detail
GLCR2012T470M-HC: Power Inductors 47uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T470M-HC
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 2.4 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 47 uH
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Resistance : 2.4 Ohms
Maximum DC Current : 170 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T470M-HC
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 70mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)2.400 Ohm Max