GLCR2012T4R7M-HC
Power Inductors 4.7uH 20%
product image
GLCR2012T4R7M-HC Picture
SeekIC No. : 001181251 Detail
GLCR2012T4R7M-HC: Power Inductors 4.7uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLCR2012T4R7M-HC
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 500 mAmps Maximum DC Resistance : 0.29 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0805 (2012 metric)
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Inductance : 4.7 uH
Maximum DC Resistance : 0.29 Ohms
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 1.25 mm H
Maximum DC Current : 500 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLCR2012T4R7M-HC
VendorTDK Corporation (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Current 225mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)290.0 mOhm Max