GLF1608T1R0M
Power Inductors 0603 1.0uH 220mA
product image
GLF1608T1R0M Picture
SeekIC No. : 001177911 Detail
GLF1608T1R0M: Power Inductors 0603 1.0uH 220mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF1608T1R0M
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 1 uH
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Current : 220 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.17 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF1608T1R0M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±20%
TypeCeramic
Current 125mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)170.0 mOhm Max