GLF1608T100M
Power Inductors 0603 10uH 90mA
product image
GLF1608T100M Picture
SeekIC No. : 001180680 Detail
GLF1608T100M: Power Inductors 0603 10uH 90mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF1608T100M
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 90 mAmps Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1608
Description
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Resistance : 0.7 Ohms
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Current : 90 mAmps
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C
Package / Case : 1608
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF1608T100M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±20%
Package / Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeCeramic
Current 50mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)700.0 mOhm Max