GLF1608T2R2M
Power Inductors 0603 2.2uH 160mA
product image
GLF1608T2R2M Picture
SeekIC No. : 001177493 Detail
GLF1608T2R2M: Power Inductors 0603 2.2uH 160mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF1608T2R2M
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 160 mAmps Maximum DC Resistance : 0.33 Ohms
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 2.2 uH
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Current : 160 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.33 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF1608T2R2M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2H
Tolerance±20%
TypeCeramic
Current 75mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)330.0 mOhm Max