GLF1608T220M
Power Inductors 0603 22uH 60mA
product image
GLF1608T220M Picture
SeekIC No. : 001179662 Detail
GLF1608T220M: Power Inductors 0603 22uH 60mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF1608T220M
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 60 mAmps Maximum DC Resistance : 3 Ohms
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 22 uH
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Resistance : 3 Ohms
Maximum DC Current : 60 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF1608T220M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22H
Tolerance±20%
TypeCeramic
Current 35mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)3.000 Ohm Max