GLF1608T4R7M
Power Inductors 0603 4.7uH 115mA
product image
GLF1608T4R7M Picture
SeekIC No. : 001180765 Detail
GLF1608T4R7M: Power Inductors 0603 4.7uH 115mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GLF1608T4R7M
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 115 mAmps Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Operating Temperature Range : - 30 C to + 105 C Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.8 mm H
Maximum DC Resistance : 0.55 Ohms
Maximum DC Current : 115 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationGLF1608T4R7M
VendorTDK Corporation
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
TypeCeramic
Current 70mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)550.0 mOhm Max