GNM314R71C473MA01D
Capacitor Arrays & Networks 4 Cap Array 1206 X7R 16V 47000pF
product image
GNM314R71C473MA01D Picture
SeekIC No. : 00788784 Detail
GNM314R71C473MA01D: Capacitor Arrays & Networks 4 Cap Array 1206 X7R 16V 47000pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
GNM314R71C473MA01D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.047 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Number of Elements : 4
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Series : GNM
Description
Dimensions :
TTI Euro Franchised Flag :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Capacitance : 0.047 uF
Number of Elements : 4
Voltage Rating : 16 Volts
Series : GNM
Parameters:
Technical/Catalog InformationGNM314R71C473MA01D
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance0.047F
Voltage - Rated 16V
Tolerance±20%