HG2-AC115V-F
General Purpose / Industrial Relays 20A DPDT 115VAC .250 QUICK CONNECT
product image
HG2-AC115V-F Picture
SeekIC No. : 002550798 Detail
HG2-AC115V-F: General Purpose / Industrial Relays 20A DPDT 115VAC .250 QUICK CONNECT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HG2-AC115V-F
Mfg:
Panasonic Electric Works
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM) Coil Voltage : 115 VAC
Coil Current : 31.3 mA Mounting Style : Screw
Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Current Rating :
Coil Resistance :
Switching Voltage :
Contact Form : 2 Form C (DPDT-BM)
Mounting Style : Screw
Coil Voltage : 115 VAC
Coil Current : 31.3 mA