HI1806N910R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 91ohms 0.03ohms 3A
product image
HI1806N910R-10 Picture
SeekIC No. : 001108735 Detail
HI1806N910R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 91ohms 0.03ohms 3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1806N910R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 91 Ohms Maximum DC Current : 3000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1806 (4516 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Impedance : 91 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms
Maximum DC Current : 3000 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1806N910R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance91 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)30.00 mOhm Max