HI1806T600R-10
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 60ohms 100MHz 6A Monolithic 1806 SMD
product image
HI1806T600R-10 Picture
SeekIC No. : 001109140 Detail
HI1806T600R-10: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 60ohms 100MHz 6A Monolithic 1806 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1806T600R-10
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 60 Ohms Maximum DC Current : 6000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Package / Case : 1806 (4516 metric)
Description
Tolerance :
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Impedance : 60 Ohms
Package / Case : 1806 (4516 metric)
Maximum DC Current : 6000 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.01 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1806T600R-10
VendorSteward (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating6A
Frequency100MHz
Impedance60 Ohm
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max