HI1806T600R-00
FERRITE 6A 60 OHM 1806 SMD
product image
HI1806T600R-00 Picture
SeekIC No. : 003447861 Detail
HI1806T600R-00: FERRITE 6A 60 OHM 1806 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
HI1806T600R-00
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: HI Logic Family : DM74
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products Impedance @ Frequency: 60 Ohm @ 100MHz
Current Rating: 6A DC Resistance (DCR): 10 mOhm Max
Filter Type: Differential Mode - Single Package / Case: 1806 (4516 Metric)
Mounting Type: Surface Mount Packaging: Cut Tape (CT)
Height (Max): 0.073" (1.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Impedance @ Frequency: 60 Ohm @ 100MHz
DC Resistance (DCR): 10 mOhm Max
Current Rating: 6A
Package / Case: 1806 (4516 Metric)
Size / Dimension: 0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Manufacturer: Laird-Signal Integrity Products
Series: HI
Height (Max): 0.073" (1.85mm)
Packaging: Cut Tape (CT)
Parameters:
Technical/Catalog InformationHI1806T600R-00
VendorSteward
CategoryFilters
Current Rating6A
Frequency100MHz
Impedance60 Ohm
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max