ILC5061AIC26X
Supervisory Circuits Voltage Detector 2.6V
product image
ILC5061AIC26X Picture
SeekIC No. : 00582124 Detail
ILC5061AIC26X: Supervisory Circuits Voltage Detector 2.6V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ILC5061AIC26X
Quick Details
Number of Voltages Monitored : 1 Monitored Voltage : 1.5 V to 10 V
Undervoltage Threshold : 2.574 V Overvoltage Threshold : 2.626 V
Manual Reset : Not Resettable Watchdog : No Watchdog
Supply Voltage - Max : 10 V Supply Voltage - Min : 1.5 V
Watchdog : No Watchdog
Supply Voltage - Max : 10 V
Supply Voltage - Min : 1.5 V
Package / Case : SC-70-3
Supply Current (Typ) : 4.2 uA
Monitored Voltage : 1.5 V to 10 V
Maximum Operating Temperature : + 80 C
Undervoltage Threshold : 2.574 V
Overvoltage Threshold : 2.626 V