IR04BH100K
Power Inductors 10uH 10%
product image
IR04BH100K Picture
SeekIC No. : 001183587 Detail
IR04BH100K: Power Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR04BH100K
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 290 mAmps Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 45 MHz
Q Minimum : 55 Dimensions : 4.570 mm W x 11.180 mm L
Shielding : Shielded Termination Style : Axial
Description
Package / Case :
Shielding : Shielded
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Maximum DC Resistance : 0.9 Ohms
Self Resonant Frequency : 45 MHz
Maximum DC Current : 290 mAmps
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Q Minimum : 55
Dimensions : 4.570 mm W x 11.180 mm L