IR04BH111J
Power Inductors 110uH 5%
product image
IR04BH111J Picture
SeekIC No. : 001183169 Detail
IR04BH111J: Power Inductors 110uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR04BH111J
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 110 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 128 mAmps Maximum DC Resistance : 4.9 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 8.9 MHz
Q Minimum : 60 Dimensions : 4.57 mm Dia. x 9.78 mm L
Package / Case :
Tolerance : 5 %
Self Resonant Frequency : 8.9 MHz
Maximum DC Resistance : 4.9 Ohms
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Q Minimum : 60
Inductance : 110 uH
Dimensions : 4.57 mm Dia. x 9.78 mm L