IR04BH101J
Power Inductors 100uH 5%
product image
IR04BH101J Picture
SeekIC No. : 001183552 Detail
IR04BH101J: Power Inductors 100uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR04BH101J
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 133 mAmps Maximum DC Resistance : 4.5 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 9.5 MHz
Q Minimum : 50 Dimensions : 4.57 mm Dia. x 4.570 mm W x 11.180 mm L
Shielding : Shielded Termination Style : Axial
Description
Package / Case :
Shielding : Shielded
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 50
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 4.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 9.5 MHz
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Maximum DC Current : 133 mAmps
Dimensions : 4.57 mm Dia. x 4.570 mm W x 11.180 mm L