IR04BH102J
Power Inductors 1KuH 5%
product image
IR04BH102J Picture
SeekIC No. : 001191230 Detail
IR04BH102J: Power Inductors 1KuH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
IR04BH102J
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1 mH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 74 mAmps Maximum DC Resistance : 33.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C Self Resonant Frequency : 2.3 MHz
Dimensions : 4.57 mm W x 9.78 mm L Termination Style : Axial
Description
Q Minimum :
Shielding :
Package / Case :
Tolerance : 5 %
Inductance : 1 mH
Self Resonant Frequency : 2.3 MHz
Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Dimensions : 4.57 mm W x 9.78 mm L
Maximum DC Current : 74 mAmps
Maximum DC Resistance : 33.1 Ohms