LDS0705-330M-R
Power Inductors 33uH 1.4A 0.107ohms
product image
LDS0705-330M-R Picture
SeekIC No. : 001192702 Detail
LDS0705-330M-R: Power Inductors 33uH 1.4A 0.107ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDS0705-330M-R
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.4 Amps Maximum DC Resistance : 0.107 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.4 Amps
Maximum DC Resistance : 0.107 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLDS0705-330M-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±20%
Package / Case0.307" L x 0.276" W x 0.196" H (7.80mm x 7.00mm x 5.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 1.48A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)107.0 mOhm Max