LDS0705-331M-R
Power Inductors 330uH 0.438A 1.06ohms
product image
LDS0705-331M-R Picture
SeekIC No. : 001193204 Detail
LDS0705-331M-R: Power Inductors 330uH 0.438A 1.06ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDS0705-331M-R
Quick Details
Inductance : 330 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 0.438 Amp Maximum DC Resistance : 1.06 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 330 uH
Maximum DC Resistance : 1.06 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H
Maximum DC Current : 0.438 Amp
Parameters:
Technical/Catalog InformationLDS0705-331M-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±20%
Package / Case0.307" L x 0.276" W x 0.196" H (7.80mm x 7.00mm x 5.00mm)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 470mA
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)1.060 Ohm Max