LDS0705-470M-R
Power Inductors 47uH 1.18A 0.158ohms
product image
LDS0705-470M-R Picture
SeekIC No. : 001175290 Detail
LDS0705-470M-R: Power Inductors 47uH 1.18A 0.158ohms
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LDS0705-470M-R
Mfg:
Cooper Bussmann
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.18 Amps Maximum DC Resistance : 0.158 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 47 uH
Maximum DC Current : 1.18 Amps
Maximum DC Resistance : 0.158 Ohms
Dimensions : 7.2 mm W x 8 mm L x 5 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLDS0705-470M-R
VendorCoiltronics/Div of Cooper/Bussmann (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±20%
Package / Case0.307" L x 0.276" W x 0.196" H (7.80mm x 7.00mm x 5.00mm)
PackagingDigi-Reel?
TypeFerrite Core
Current 1.21A
Self Resonant Freq-
DC Resistance (DCR)158.0 mOhm Max