LES13B48-5V0AJ
DC/DC Converters 65W 36-75Vin Single 5.0V 13A 1/8 Brick
product image
LES13B48-5V0AJ Picture
SeekIC No. : 002740365 Detail
LES13B48-5V0AJ: DC/DC Converters 65W 36-75Vin Single 5.0V 13A 1/8 Brick
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LES13B48-5V0AJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~38
Quick Details
Output Power : 65 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 13 A
Package / Case Size : Eighth Brick
Description
Product :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 65 W
Output Current (Channel 1) : 13 A