LPX681M200A9P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 0uF 0V (D X L) 22mm x 50mm
product image
LPX681M200A9P3 Picture
SeekIC No. : 00768008 Detail
LPX681M200A9P3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 0uF 0V (D X L) 22mm x 50mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPX681M200A9P3
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 200 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : LPX Diameter : 22 mm (0.87 in)
Length : 50.8 mm (2 in) Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
ESR :
Tolerance : 20 %
Capacitance : 680 uF
Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Length : 50.8 mm (2 in)
Diameter : 22 mm (0.87 in)
Series : LPX
Parameters:
Technical/Catalog InformationLPX681M200A9P3
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance680F
Lifetime @ Temp.-
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating200V