LQH43CN100K03L
Power Inductors 10uH 10%
product image
LQH43CN100K03L Picture
SeekIC No. : 001179811 Detail
LQH43CN100K03L: Power Inductors 10uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN100K03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 10 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 650 mAmps Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 23 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 10 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 650 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Self Resonant Frequency : 23 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN100K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 650mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq23MHz
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max