LQH43CN101K03L
Power Inductors 100uH 10%
product image
LQH43CN101K03L Picture
SeekIC No. : 001180594 Detail
LQH43CN101K03L: Power Inductors 100uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN101K03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 190 mAmps Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 6.8 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Current : 190 mAmps
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Self Resonant Frequency : 6.8 MHz