LQH43CN101K01L
Power Inductors 1812 100uH +/-10%
product image
LQH43CN101K01L Picture
SeekIC No. : 001204071 Detail
LQH43CN101K01L: Power Inductors 1812 100uH +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN101K01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 190 mAmps Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 6.8 MHz Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 190 mAmps
Inductance : 100 uH
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Self Resonant Frequency : 6.8 MHz