LQH43CN150K01L
Power Inductors 1812 15uH +/-10%
product image
LQH43CN150K01L Picture
SeekIC No. : 001204540 Detail
LQH43CN150K01L: Power Inductors 1812 15uH +/-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN150K01L
Mfg:
Murata
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 150 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 570 mAmps Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Self Resonant Frequency : 20 MHz Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Q Minimum :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 150 uH
Tolerance : 10 %
Self Resonant Frequency : 20 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms