LQH43CN1R5M03L
Power Inductors 1.5uH 20%
product image
LQH43CN1R5M03L Picture
SeekIC No. : 001177421 Detail
LQH43CN1R5M03L: Power Inductors 1.5uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN1R5M03L
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 1.5 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1000 mAmps Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Self Resonant Frequency : 85 MHz Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 1.5 uH
Maximum DC Resistance : 0.09 Ohms
Maximum DC Current : 1000 mAmps
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Self Resonant Frequency : 85 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H