LQH43CN330K03L
Power Inductors 33uH 10%
product image
LQH43CN330K03L Picture
SeekIC No. : 001175331 Detail
LQH43CN330K03L: Power Inductors 33uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN330K03L
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 310 mAmps Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 12 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 33 uH
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 1 Ohms
Self Resonant Frequency : 12 MHz
Maximum DC Current : 310 mAmps
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN330K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 310mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq12MHz
DC Resistance (DCR)1.000 Ohm Max