LQH43CN331K03L
Power Inductors 330uH 10%
product image
LQH43CN331K03L Picture
SeekIC No. : 001175871 Detail
LQH43CN331K03L: Power Inductors 330uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN331K03L
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 330 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 100 mAmps Maximum DC Resistance : 6.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.6 MHz Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 330 uH
Maximum DC Current : 100 mAmps
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Maximum DC Resistance : 6.8 Ohms
Self Resonant Frequency : 3.6 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN331K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance330H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq3.6MHz
DC Resistance (DCR)6.800 Ohm Max