LQH43CN470K03L
Power Inductors 47uH 10%
product image
LQH43CN470K03L Picture
SeekIC No. : 001180747 Detail
LQH43CN470K03L: Power Inductors 47uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN470K03L
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 47 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 280 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 10 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Maximum DC Current : 280 mAmps
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Inductance : 47 uH
Self Resonant Frequency : 10 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN470K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance47H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 280mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq10MHz
DC Resistance (DCR)1.100 Ohm Max