LQH43CN4R7M03L
Power Inductors 4.7uH 20%
product image
LQH43CN4R7M03L Picture
SeekIC No. : 001179352 Detail
LQH43CN4R7M03L: Power Inductors 4.7uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN4R7M03L
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 4.7 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 750 mAmps Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 35 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H Termination Style : SMD/SMT
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 4.7 uH
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Maximum DC Current : 750 mAmps
Self Resonant Frequency : 35 MHz
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN4R7M03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 750mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq35MHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max