LQH43CN6R8M03L
Power Inductors 6.8uH 20%
product image
LQH43CN6R8M03L Picture
SeekIC No. : 001176876 Detail
LQH43CN6R8M03L: Power Inductors 6.8uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43CN6R8M03L
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 720 mAmps Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 30 MHz Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 6.8 uH
Self Resonant Frequency : 30 MHz
Maximum DC Resistance : 0.2 Ohms
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Maximum DC Current : 720 mAmps
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.8 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43CN6R8M03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance6.8H
Tolerance±20%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 720mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq30MHz
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max