LQH43MN5R6K03L
Power Inductors 5.6uH 10%
product image
LQH43MN5R6K03L Picture
SeekIC No. : 001176419 Detail
LQH43MN5R6K03L: Power Inductors 5.6uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43MN5R6K03L
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 5.6 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 500 mAmps Maximum DC Resistance : 0.47 Ohms
Self Resonant Frequency : 33 MHz Q Minimum : 30
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Maximum DC Resistance : 0.47 Ohms
Inductance : 5.6 uH
Self Resonant Frequency : 33 MHz
Q Minimum : 30
Maximum DC Current : 500 mAmps
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43MN5R6K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance5.6H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 500mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 1MHz
Self Resonant Freq33MHz
DC Resistance (DCR)470.0 mOhm Max