LQH43MN820K03L
Power Inductors 82uH 10%
product image
LQH43MN820K03L Picture
SeekIC No. : 001181155 Detail
LQH43MN820K03L: Power Inductors 82uH 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH43MN820K03L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 82 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 7.5 MHz Q Minimum : 35
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 82 uH
Maximum DC Current : 170 mAmps
Dimensions : 3.2 mm W x 4.5 mm L x 2.6 mm H
Q Minimum : 35
Maximum DC Resistance : 2.2 Ohms
Self Resonant Frequency : 7.5 MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH43MN820K03L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82H
Tolerance±10%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 170mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq35 @ 1MHz
Self Resonant Freq7.5MHz
DC Resistance (DCR)2.200 Ohm Max