LQH44PN1R0NP0L
Power Inductors 2.45A 1.0uH
product image
LQH44PN1R0NP0L Picture
SeekIC No. : 001176110 Detail
LQH44PN1R0NP0L: Power Inductors 2.45A 1.0uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH44PN1R0NP0L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 1 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 2450 mAmps Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 90 MHz
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 1515
Description
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 1 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Self Resonant Frequency : 90 MHz
Maximum DC Resistance : 0.03 Ohms
Package / Case : 1515
Maximum DC Current : 2450 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH44PN1R0NP0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1H
Tolerance±30%
Package / Case1515
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2.45A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq90MHz
DC Resistance (DCR)30.00 mOhm Max